درباره رایو

ایده‌ی طراحـی سایت‌ سـاز از کجـا آمـد؟

در سال 1385 نسخه‌ی اولیه‌ی سایت‌ ساز توسط مهندس علی دلشاد، مؤسس شرکت دانش بنیان فراداده رایانه سورنا، طراحی شد. به دلیل اینکه نمایندگان پنل پیامک، برای ایجاد کسب و کار پیامکی خود، به یک سایت فروش پنل اس ام اس یا صفحه‌ی ورود به سامانه (Log-in page) احتیاج داشتند؛ بنابراین، هدف از راه اندازی این سایت‌ساز، کمک به نمایندگان پنل اس ام اس فراپیامک تعیین شد. سایت‌ ساز تولید شده، با برند تجاری Fast Page شناخته می‌شد. اما با وجود پروژه‌های برنامه‌ نویسی مهمتری که شرکت فراداده داشت، تکمیل این سایت‌ ساز به حالت تعلیق درآمد تا اینکه در سال 1393 مجددا فاز جدیدی از طراحی سایت‌ ساز، با حضور متخصصان و طراحان وب آغاز شد. این بار نرم افزار سایت‌ ساز به شکل بهتری طراحی شد؛ اما این نسخه نیز نتواست با موفقیت به اتمام برسد. علت شکست پروژه این بود که نرم افزار تولید شده، اصلا کاربرپسند نبود، سرعت خوبی نداشت و پاسخگوی نیاز مشتریان با سلیقه‌های مختلف نبود!

بنابراین، پروژه‌ی طراحی سایت‌ ساز حرفه ای به گروه دیگری از متخصصین و برنامه نویسان وب واگذار شد که پس از گذشت 2 سال موفق به تولید سایت‌ ساز آنلاین با جدیدترین متدهای روز دنیای وب و گرافیک شدند. این سایت‌ ساز جدید، نام "رایو" را برای خود انتخاب کرد.

فعالیت‌هـای آتی بـا رایـو

سایت‌ ساز رایو، پس از ارائه‌ی نسخه‌ی اولیه که منطبق با جدیدترین و به‌روزترین تکنولوژی‌های HTML و CSS نوشته شده، به مرور ویژگی‌ها و امکانات پیشرفته‌تری رو اضافه کرد؛

برای مثال امکان ساخت فروشگاه آنلاین با قالب‌هایی متنوع فراهم شد؛ بعضی قسمت‌های سایت با امکان کشیدن و رها کردن (Drag & Drop) کنترل می‌شوند یا اکثر بخش‌ها، تنظیمات سئو دارند (بهینه‌ سازی موتورهای جستجو)، امکان اتصال وب سایت به گوگل وبمستر و آنالیتیک و ... فعال شدند.

با این سایت‌ ساز، هر نوع سایتی رو میشه طراحی کرد؛ اما چند تا امکان هست که به زودی قراره به بقیه‌ی امکانات پیشرفته و به‌روز در سایت‌ ساز رایو اضافه بشه. این امکانات شامل: یه عالمه قالب‌های (Theme) جدید، فرم ساز (Form Maker) و یکسری قابلیت‌های دیگه هستند که در آینده نزدیک، به لیست امکانات منحصربه‌فرد این سایت‌ ساز آنلاین افزوده می‌شوند.