طراحی سایت بیمارستانی چگونه است؟

طراحی سایت بیمارستانی می‌تواند در بهینه‌سازی پیشبرد امور درمانی تاثیرات مثبتی داشته باشد. طراحی سایت بیمارستانی یکی از گزینه‌هایی است که برای بهبود روند درمان و تسریع امور، تشکیل پرونده‌های بیماران و پیگیری داروها، جلوگیری از ایجاد اختلالات دارویی و بسیاری موارد دیگر تاثیر زیادی خواهد داشت.

طراحی سایت بیمارستانی در رده طراحی سایت خدماتی قرار دارد که نسخه‌های مختلفی از آن‌ها را می‌توان با استفاده از سایت ساز آنلاین ایجاد کرد.

گستردگی فضای دیجیتال و اهمیت سایت بیمارستان ها

گسترده شدن فضاهای دیجیتال و پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر در همه‌گیر شدن دسترسی به اینترنت و فضای وب وجود داشته است، این الزام را ایجاد می‌کند که بتوانیم خدمات مختلف را از طریق این سامانه‌ها دریافت نمائیم؛ همانطور که در حال حاضر استفاده از فروشگاه‌های آنلاین بسیار باب شده است.

همچنین، دریافت خدمات تاکسی‌ها، حمل‌ونقل، خرید بلیط‌های اتوبوس و هواپیما، پیگیری مرسولات، پرداخت قبوض و بسیاری امور دیگر بسته به اینترنت هستند. از این رو، سایت بیمارستان ها نیز می‌تواند به نوبه خود نقشی مفید و بسیار تاثیرگذار در ارائه خدمات درمانی داشته باشد.

ساخت سایت بیمارستان ها باید با در نظر گرفتن امکاناتی باشد که بتوانند به خوبی از عهده انجام چندین مسئولیت مهم و حساس برآیند.

در ادامه به معرفی این خدمات می‌پردازیم.

چرا طراحی سایت بیمارستانی اهمیت زیادی دارد؟

طراحی سایت بیمارستانی و پورتال‌های بیمارستان می‌توانند به ایجاد پرونده‌های الکترونیکی مراجعین و بیماران، سیستم‌های نوبت‌دهی آنلاین، انجام امورات اداری، حسابداری و مالی و خدمات گسترده‌تر دیگر کمک شایانی نماید.

با استفاده کردن از طراحی وب سایت بیمارستان ها می‌توانیم بسیاری از خدمات را به صورت آنلاین انجام دهیم که این موارد ممکن است شامل پذیرش بیمار، نوبت‌دهی برای ویزیت‌ها و عمل‌های جراحی، سونوگرافی، دریافت جواب آزمایش و ده‌ها مورد دیگر باشد.

شناخت بهتر محیط و خدمات درمانگاه‌ و بیمارستان

یکی از بزرگترین و مهم‌ترین عوامل علاقمندان طراحی وب سایت بیمارستان ها، معرفی کردن و شناخت هرچه دقیق‌تر و بهتر آن مجموعه به مخاطبین به صورت اینترنتی و آنلاین است.

به این دلیل، در طراحی سایت بیمارستان ها، باید با تجزیه و تحلیل تمام فعالیت‌های آن، به شکلی بهینه، مدل و حالت پیاده‌سازی سایت بیمارستان ها را انجام دهیم.

از طرف دیگر، طراحی سایت بیمارستانی برای برخی از بیماران اهمیت زیادی دارد؛ چرا که بسیاری از افراد به بعضی از پزشکان تعصب دارند و دائماً به دنبال آن هستند که هنگامی به پزشک مراجعه کنند که تحت معالجه و درمان پزشک مورد نظرشان باشند. طراحی سایت بیمارستانی به این دسته از افراد کمک خواهد کرد که زمان ویزیت با پزشک مورد علاقه‌شان را بیابند و در همان زمان به مکان بیمارستان مراجعه نمایند.

کمتر شدن میزان رفت و آمد به بیمارستان

در بسیاری از موارد، افراد صرفاً برای دریافت نوبت به بیمارستان رجوع می‌کنند. این موضوع می‌تواند در بسیاری از موارد باعث شلوغی و تردد زیادی در فضای بیمارستان گردد.

به همین دلیل، طراحی سایت بیمارستانی و استفاده کردن از آن‌ها برای بیماران و پزشکان می‌تواند باعث خلوت‌تر شدن بیمارستان و بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی به بیماران گردد. از این حیث، اهمیت دارد که در طراحی سایت بیمارستانی به طراح رابط کاربری و تجربه کاربری آن توجه و دقت زیادی شود.

در کل، طراحی سایت بیمارستانی و یا هر نوع طراحی سایت خدماتی دیگر مستلزم این است که نکات ظریف و دقیقی در آن به کار گرفته شود.

مدیریت و کنترل بهتر با طراحی سایت بیمارستانی

بیمارستان‌ها غالباً دارای ویژگی‌های مشترکی هستند که مجموع آن‌ها باعث می‌شود که کنترل و مدیریت و اداره بیمارستان‌ها به امری حساس و خطیر تبدیل شود. ویژگی‌های زیر اغلب به عنوان خصایل مشترک همه بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها شناخته می‌شوند که طراحی سایت بیمارستانی به ارائه سرویس و خدمات بهتر از طریق اینترنت و فضای آنلاین کمک خواهد کرد.

 • وجود کارکنان متعدد در بیمارستان
 • تعدد بیماران و مراجعه کنندگان
 • ارائه سرویس‌ها و خدمات گوناگون در بیمارستان
 • حجم زیاد با توجه به فعالیت‌های کاری
 • احتیاج مبرم به برنامه‌ریزی دقیق و قوی
 • وجود جایگاه‌های مختلف شغلی
 • گسترده بودن و بزرگی فضا و مکان
 • مرتبط بودن فعالیت بیمارستان با زندگی انسان‌ها

از این رو، طراحی سایت خدماتی که مربوط به امور درمانی و پزشکی باشد می‌تواند در تسهیل و تسریع امور فوق نقش زیادی داشته باشد. در حال حاضر، طراحی سایت خدماتی می‌تواند با استفاده از سایت ساز و به راحتی انجام شود. در این مورد می‌توانید به مقاله حرفه‌ ای ترین سایت ساز مراجعه نمائید.

طراحی سایت خدماتی بیمارستان‌ها باید چگونه باشد؟

طراحی سایت خدماتی برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌تواند چالش‌های زیادی به همراه داشته باشد؛ زیرا در این مراکز غالباً اطلاعات فراوان برای ارائه در وب‌سایت وجود دارد. بنابراین، برای انتشار اطلاعات در این سایت‌ها باید دقت زیادی به خرج داده شود تا طراحی آن به گونه‌ای باشد که جستجوی اطلاعات و یافتن آن‌ها به سادگی و سهولت صورت پذیرد.

کاربردی و کاربرپسند بودن وب‌سایت بیمارستان‌ها باید مبنای طراحی آن قرار بگیرد. هرچند که مردم با فضای اینترنت آشنایی زیادی دارند، اما در هر حال، عملکرد و قابلیت‌های استفاده از تمامی صفحات و خدمات سایت‌ها باید به گونه‌ای تنظیم شود که هر کاربر در اولین برخورد با سایت، به تمامی بخش‌های آن تسلط یابد. به همین دلیل، هیچ کاربری در هنگام ورود به سایت بیمارستان‌ ها نباید دچار سردرگمی و گیجی شود. به خصوص که این مورد در خصوص مشاغلی که به صورت مستقیم با سلامتی انسان‌ها در ارتباط هستند.

از طرف دیگر، بسیاری از وب‌سایت‌های بیمارستانی که در سال‌های دورتر طراحی شده‌اند، کارآیی خود را از دست داده‌اند و با استانداردهای طراحی امروزی مطابقت ندارند؛ زیرا در حال حاضر، مردم بیشتر جستجوهای خود را از طریق گوشی‌های هوشمند خود انجام می‌دهند و وب‌سایت‌های قدیمی‌تر، سازگاری مناسب با موبایل، تبلت و دیگر پلتفرم‌ها را ندارند.

علاوه بر مواردی که پیش از این گفتیم، موبایل فرندلی و واکنش‌گرا بودن وب‌سایت‌های بیمارستانی نیز نکته بسیار مهمی است که در طراحی سایت بیمارستانی باید به آن توجه زیادی شود.

مزایای طراحی وب سایت بیمارستان‌ها در چیست؟

طراحی سایت بیمارستان ها می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. پیش از این، به چند مورد کلی و مهم در این خصوص اشاره کردیم.

تسریع امور درمانی و کاهش تردد به بیمارستان‌ها از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که می‌توانند کاربردی بودن سایت بیمارستان را تا حد زیادی افزایش دهند. در هر حالت، موارد ذیل می‌توانند از مزایایی باشند که طراحی وب سایت بیمارستانی به ارمغان خواهد آورد.

 • مراکز درمانی، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها می‌توانند اطلاع‌رسانی‌های مهم خود را از طریق سایت انجام دهند.
 • بیماران می‌توانند از طریق سایت، دسترسی به اطلاعات مربوط به خدمات، پزشکان و ساعات کاری را داشته باشند.
 • از تماس‌های تلفنی غیرضروری به بیمارستان جلوگیری خواهد شد.
 • بیماران و مراجعه‌کنندگان می‌توانند بدون حضور در بیمارستان به صورت آنلاین وقت ویزیت رزرو کرده یا مشاوره دریافت کنند.
 • مراجعه کنندگان خواهند توانست اطلاعات مربوط به آدرس و شماره‌های تماس را داشته باشند.
 • ثبت الکترونیکی پرونده بیماران و اطلاعات دارویی می‌تواند در سایت بیمارستان انجام شود.
 • دریافت جواب آزمایش‌ها می‌توانند به صورت الکترونیکی در وب‌سایت‌ها دریافت گردند.

لزوم استفاده از استانداردهای طراحی وب در سایت بیمارستانی

هر صنعت باید مجموعه‌ای از استانداردهای طراحی وب را در خود داشته باشد. در اغلب موارد، استانداردهای پایه‌ای وجود دارد که جدا از حوزه کاری بایستی رعایت شوند.

با وجود این، بیمارستان‌ها باید توجه کنند که اکثر افرادی که از وب‌سایت بیمارستان دیدن می‌کنند، در معرض خدمات اورژانس قرار داشته و یا نیاز به دریافت سریع اطلاعات پیش از مراجعه به مطب دارند.

بنابراین، رعایت کردن مجموعه‌ای از استانداردهای طراحی وب و سئوی سایت در این مراکز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. وب‌سایت بیمارستان‌ها باید در کل ویژگی‌های زیر را داشته باشند:

 • به طور کامل و بدون نقص در تمام دستگاه‌های تلفن قابل دسترسی باشند.
 • سرعت لودینگ یا بارگذاری بالایی داشته باشند.
 • اطلاعات مورد نیاز بیماران را در اختیارشان قرار دهند.
 • امکان دسترسی راحت و سریع به اطلاعات وجود داشته باشد.

تجربه آرامش در بیمارستان با مشاوره و نوبت‌دهی آنلاین!

در حال حاضر، نقشی که گوشی‌های هوشمند در زندگی مردم مدرن ایفا می‌کنند، بر هیچ کس پوشیده نیست. مهم‌ترین بخش آن نیز استفاده از امکانات گوشی‌ها برای ارائه خدمات متمایز توسط کسب و کارهاست؛ چرا که در سال‌های اخیر تکنولوژی باعث شده است که رابطه بین کسب و کارها با مردم، آسان‌تر و سریع‌تر گردد. در این بین، اپلیکیشن‌های موبایل در قیاس با مرورگرها، بسیار بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته‌اند.

بنابراین، یکی از گزینه‌هایی که باید به آن توجه داشت این است که سعی شود در کنار سایت بیمارستان، اپلیکیشن متناسب و هماهنگ با آن نیز وجود داشته باشد تا کاربران به شکلی راحت‌تر با آن ارتباط برقرار کنند.

کاهش هزینه‌ها از دیگر موارد، مهم‌تر است!

در بسیاری موارد نیز لزومی به مراجعه حضوری بیمار به بیمارستان نیست و نیازی به ملاقات پزشک و بیمار وجود ندارد. در چنین مواردی می‌توان با استفاده از سایت بیمارستان یا اپلیکیشن‌ آن، تمام اطلاعات و موارد لازم را رد و بدل کرده و از طریق یک پلتفرم امن و مطمئن، اقدام به ارائه مشاوره کرد.

نرم افزارهای نوبت‌دهی آنلاین نیز بر اساس سیاست‌های مراکز برای نوبت‌دهی، سازمان یافته می‌شوند و به کاربران، در خصوص زمان حضور و مراجعه به مجموعه اطلاعاتی می‌دهند.

با استفاده از این سیستم، میزان رفت و آمد و تردد به بیمارستان و هزینه‌هایی که مرتبط با آن است، به طرز چشمگیری کاهش خواهند یافت.

مشاهده منبع

24 شهریور 1399 - 22:40

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما