محتوا سازی در وب سایت

محتواسازی در وب سایت و رعایت استانداردهای موجود در تولید محتوای سایت از مهمترین فاکتورهای ساخت سایت حرفه ای و ماندن در بازار رقابت است.

اینترنت یک فضای بسیار شلوغ است که در این فضا بیش از 900 میلیون وب سایت وجود دارد، بیش از 3.5 میلیارد جستجو در هر روز انجام می‌شود و حدود 350 هزار توییت در هر دقیقه ارسال می‌گردد.

در چنین فضایی برای دیده شدن باید حرفه ای باشید و از حرفه ای ها کمک بگیرید؛ کمک گرفتن از یک سایت ساز حرفه ای میتواند همیشه کمک‌کننده و مفید باشد.

به دست آورن مخاطبان دائمی در این جهان دیجیتال انفجاری می تواند به شدت چالش برانگیز باشد. طی تحقیقات انجام شده مشخص شد که 55 درصد بازدیدکنندگان مدت 15 ثانیه یا کمتر را در یک صفحه وب صرف می‌کنند.

محتواسازی در وب سایت

محتواسازی در وب سایت و تولید محتوای سایت با کیفیت مطلوب، کلید موفقیت بالا بردن آمار بازدید سایت است.

زمانی که تولید محتوای سایت به خوبی انجام شده باشد، سبب جلب توجه خوانندگان، صرف وقت بیشتر در صفحات وب سایت شما و در نهایت، بهینه سازی رتبه سایت می‌شود.

رعایت بعضی از نکات نوشتاری صرف نظر از اینکه مقاله‌ی شما بر روی یک صفحه نمایش داده می‌شود، چاپ می‌شود یا حتی خوانده می‌شود، واجب است.

تاکتیک های دیگر برای دنیای دیجیتال مناسب هستند. این اصول را دنبال کنید تا اطمینان حاصل نمائید که محتواسازی در وب سایت شما به درستی انجام شده و مورد توجه قرار می‌گیرد.

مخاطبان خود را بشناسید!

به نظر می‌رسد ساده است اما بسیاری از نویسندگان شناخت درستی از مخاطبان خود ندارند. قبل از تهیه مطالب این سؤالات را از خود بپرسید: چه کسی مخاطب اصلی من است؟ چه چیزی می تواند مخاطب اصلی من را تحت تاثیر قرار دهد؟

مدل "هرم معکوس" را دنبال کنید!

خوانندگان وب توجه زیادی به عناوین دارند. اگر سایت شما اطلاعاتی را که خوانندگان نیاز دارند، در چند ثانیه به آنها ارائه دهد، به خواندن مطالب وب سایت ادامه میدهند و در غیر این صورت صفحه را میبندند. محتویات خود را مانند یک هرم برعکس گردآوری کنید؛ بدین معنی که مهمترین پیام ها در بالای صفحه قرار دهید، سپس به تدریج اطلاعات دقیق تر را با ترتیب منتشر کنید.

به عنوان مثال، شما یک صفحه در وب سایت خود در مورد یک کنفرانس ایجاد می‌کنید. جزئیات مربوط به تاریخ و مکان را در بالای صفحه و جزئیات بیشتر مانند سخنرانان و موضوعات سخنرانی را در ادامه بگذارید. اطلاعات کم اهمیت تر مانند برگزارکنندگان کنفرانس، تاریخچه کنفرانس و یا فهرست منابع مرتبط نیز در پایین صفحه ظاهر شوند.

نوشتن جملات ساده و کوتاه

جملات طولانی حوصله‌ی مخاطب را سر می‌برد؛ توجه خوانندگان امروز جملات 35 کلمه ای یا کمتر را می طلبد. در هنگام محتواسازی در وب سایت و تولید محتوای سایت باید به درست بودن جملات از نظر نوشتاری، دستوری و املا دقت کنید. همچنین سعی کنید تا از جملات مثبت با حس خوب استفاده نمایید.

به مخاطب عام هم توجه کنید!

به یاد داشته باشید تمام خوانندگان شما متخصص نیستند. متون خیلی تخصصی مخاطب خاص دارند؛ در حالی‌که هدف شما از محتواسازی در وب سایت جذب تعداد زیادی از مخاطبان است.

به جز مواردی که برای قشر خاصی مطلب مینویسید، از به‌کار بردن اصطلاحات و جملات خیلی فنی بپرهیزید. تلاش کنید تا به‌گونه‌ای بنویسید که تمام مخاطبانی که به سایت شما مراجعه میکنند مطالب را درک کنند.

طراحی وب سایت حرفه ای

مطمئن شوید که وب سایت شما از یک طراحی حرفه ای برخوردار است؛ استفاده از یک سایت ساز مانند سایت ساز آنلاین رایو میتواند شما را از حرفه ای بودن مطمئن کند. از کار کردن درست تمامی ابزارها و میانبرهای سایت اطمینان حاصل کنید.

یک سایت ساز مناسب امکانات زیادی را در اختیار شما قرار میدهد که برای بهینه سازی رتبه سایت شما مهم است. تنوع در پوسته یا قالب سایت، قرار دادن ابزارهای کافی، راحتی در کاربری و امکان قرار دادن اطلاعات چند رسانه ای در سایت ساز بسیار مهم است.

مشاهده منبع

2 اردیبهشت 1398 - 14:45

برچسب ها

  • تولید_محتوای_متنی
  • انواع_محتوا_در_وب
  • گروه_تولید_محتوا

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما

logo-samandehi