ویژگی های بهترین طراحی سایت

ویژگی های بهترین طراحی سایت و رعایت اصول طراحی سایت حرفه ای سبب خواهد شد تا وب سایت شما ظاهر یک سایت خوب را داشته و در جذب مخاطب تاثیرگذار باشد.

هر ساله می بینیم که عناصر و سبک های جدید در طراحی وب سایت شروع به ظهور می کنند و به طبع آن، ویژگی های بهترین طراحی سایت و اصول طراحی سایت حرفه ای تغییر می‌کند.

ویژگی های بهترین طراحی سایت

برخی از عناصر موثر در ظاهر یک سایت خوب به توضیح و داستان سرایی در خصوص خدمت و محصول مشخصی میپردازند. عناصر دیگر برای بهبود نحوه نمایش محتوای وب سایت و ارتباط آن با یک مورد خاص کار می کنند.

در حالی که در طراحی سایت حرفه ای لازم نیست از تمامی ابزارهای موجود استفاده کنید و در نتیجه یک وب سایت شلوغ را تحویل بگیرید، اما بسیاری از آنها در صورت استفاده مناسب توانایی بهبود رابط کاربری شما را خواهند داشت.

در نتیجه، وجود گزینه های زیاد در طراحی سایت حرفه ای و انتخاب از میان آنها میتواند مشکل ساز باشد؛

در ادامه مهمترین عناصر موثر در ظاهر یک سایت و ویژگی های بهترین طراحی سایت را معرفی خواهیم کرد.

تایپوگرافی منحصر به فرد

اکثر شرکت ها فونت (Font) یا تایپوگرافی (Typography) خاصی دارند که سبب می‌شود مشتریان بلافاصله آنها را در مقایسه با رقبا تشخیص دهند.

در سال های اخیر در طراحی وب نیز از قابلیت ماندگاری فونت های خاص در ذهن مشتریان برای نائل شدن به بهترین طراحی سایت استفاده میشود.

به عنوان مثال  Adobe Caslon Proفورا از طریق استفاده از فونت منحصر به فرد New Yorkerشناخته می‌شود. در حالی که فونت های منحصر به فرد دیگر مانند Blokletters-Balpen، توسط شرکت های فناوری مانند Zero استفاده می‌شوند.

فیلم های پس زمینه

فیلمهایی که به طور خودکار در پس زمینه پخش میشوند میتوانند در ساخت وب سایت و رسیدن به ظاهر یک سایت خوب بسیار موثر باشند.

فیلم ها می توانند یک داستان را به اشتراک بگذارند و علاوه بر جذب مخاطب سبب خواهند شد تا به طور قابل توجهی میزان محتواهای دیگر که برای توضیح کسب و کار استفاده میشوند، کاهش یابند.

به عنوان مثال اگر به وبسایت Wistia مراجعه کنید هنگامی که صفحه اصلی باز میشود، ویدیو بزرگ به طور خودکار در پس زمینه پخش میشود.

تصاویر غول پیکر

شما ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از وب سایت های B2B شروع به نمایش تصاویر غول پیکر در سایت های خود کرده اند و این مورد اصلا تصادفی نیست.

ظاهر یک سایت خوب علاوه بر زیبایی ظاهری به طراحی تجربه کاربری از نظر سهولت کار با وب سایت نیز توجه می‌کند.

استفاده از تصاویر بزرگ نیز برای برجسته کردن ویژگی های مختلف استفاده میشود، معمولا تصویر بزرگ در بالای صفحه نمایش داده شده و تصاویر کوچکتر از محصول یا خدمت مورد نظر در پایین صفحه حرکت میکنند.

طراحی تخت و ساده

از مهمترین ویژگی های بهترین طراحی سایت قابل درک و واضح بودن توضیحات، کاربری ساده و سرعت بالای لود شدن یا پیمایش صفحات می‌باشند.

در سال 2013 اپل اساسا به یک وب سایت با طراحی مسطح و ساده تبدیل شد.

به عبارت دیگر، طراحی تخت شامل هر عنصری است که سه بعدی نیست، مانند سایه.

کار با طراحی این چنینی نه تنها برای کاربران راحت تر است، بلکه می تواند در بارگذاری سریعتر نیز کمک کند.

ساخت سایت با استفاده از یک سایت ساز معتبر مانند سایت ساز رایو به دلیل آشنایی با ویژگی های بهترین طراحی سایت و رعایت طراحی سایت حرفه ای به شما برای رسیدن به ظاهر یک سایت خوب کمک خواهد کرد.

مشاهده منبع

28 فروردین 1398 - 15:28

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما