پوسته یا قالب سایت چیست؟

پوسته یا قالب سایت یک صفحه وب از پیش طراحی شده یا مجموعه ای از صفحات وب HTML است که هرکسی میتواند از آنها برای افزودن محتوای وب سایت و تصاویر مورد نظر برای ایجاد وب سایت استفاده کند.

معمولا پوسته یا قالب سایت در طراحی وب سایت با کد HTML و CSS نوشه می‌شود.

وجود پوسته یا قالب سایت مخصوصا در مجموعه های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت، مانند سایت ساز آنلاین رایو اجازه می‌دهد تا هر کسی برای ساخت سایت و توسعه آن بدون نیاز به استخدام یک توسعه دهنده وب یا طراح حرفه ای، به ساخت و توسعه وب سایت خود بپردازد.

وجود این امکان در سایت ساز باعث شده تا هر شخصی بتواند طراحی وب سایت یک سایت شخصی یا وب سایت شرکتی را با قیمت مناسب ایجاد کند؛ پس از آن نیز می تواند با کمک گرفتن از خدمات طراحی سایت در خصوص رعایت قوانین سئو و بهینه سازی رتبه سایت در موتورهای جستجو نمایش داده شود.

پوسته یا قالب سایت در واقع اولین قسمتی است که هنگام باز شدن وب سایت ظاهر می‌شود، یعنی آنچه یک بازدید کننده هنگام بازدید از سایت مشاهده می‌کند.

انواع پوسته یا قالب سایت

همان گونه که در مقالات مشابه مفصلا صحبت کرده ایم، پوسته یا قالب سایت بسته به طراحی وب سایت انواع متفاوتی دارد؛

استاتیک یا داینامیک بودن و ریسپانسیو بودن یا نبودن خدمات طراحی سایت در واقع ارتباط مستقیم با قالب خواهد داشت.

پوسته یا قالب در طراحی ریسپانسیو به صورتی است که برای نمایش در تمامی دستگاه های هوشمند مناسب خواهد بود؛ در حالی که در طراحی وب سایت استاتیک ممکن است قالب سایت نمایش داده شده در لپ تاپ با قالب همان سایت برای نمایش در تبلت متفاوت باشد و نیاز به طراحی جداگانه خواهد داشت.

در بسیاری از شرکت هایی که خدمات طراحی سایت ارائه می‌دهند، قالب های پیشفرضی وجود دارد که کاربران با انتخاب آنها در بستر موجود به طراحی وب سایت میپردازند؛ لذا در هنگام استفاده از خدمات طراحی سایت باید به این نکته دقت کرد که قالب‌های پیشفرضی که در اختیار کاربران قرار داده می‌شوند، ریسپانسیو هستند یا خیر.

انتخاب پوسته یا قالب سایت

تا چند سال پیش و تا قبل از پیشرفت چشمگیر نرم افزار سایت ساز در دنیای وب، قالب های از پیش طراحی شده بیشتر شبیه به کابوس بودند؛ بسیاری از این قالب ها که به صورت رایگان ارائه می‌شدند، طراحی بسیار ابتدایی داشته و امکان داشتن یک سبک و استایل خاص را از شما می‌گرفتند.

امروزه با وجود افزایش سایت سازهای حرفه ای، با تعداد بی شماری قالب آماده که هر کدام از آنها تا حد زیادی امکان ویرایش دارند مشکلات سابق حل شده است؛ اما در این میان انتخاب یک قالب مناسب دشوار شده است.

برای داشتن حرفه ‌ای ترین وب سایت‌ ها مطمئن شوید که این موارد را رعایت میکنید.

ساده باشید!

وب سایت هایی با قالب و محیط شلوغ میتوانند خسته کننده، گیج کننده و حتی آزار دهنده باشند!

استفاده از تصاویر بسیار زیاد، تصاویر متحرک (GIF)، بنرها و لینک های متعدد، نوار ابزارهای بسیار زیاد و منوهای شلوغ، کاربران را از سایت شما فراری میدهد.

در دسترس بودن پشتیان

حتی در صورت استفاده از حرفه ای ترین سایت ساز باز هم در طول زمان ممکن است سایت شما یا قالب آن دچار مشکل شود؛ از پشتیبانی خدمات طراحی سایت و پاسخگویی مناسب آنها مطمئن شوید.

قالب ریسپانسیو

تقریبا تمامی سایت‌های معتبر و مهم در دنیا ریسپانسیو یا واکنش‌گرا هستند؛ عدم واکنش به نمایش در دستگاه های هوشمند متفاوت، ممکن است سبب کاهش بازدیدکننده و ریزش مشتریان شما شود.

سازگاری با مرورگر

تست قالب سایت شما در تمام مرورگرهای محبوب، یک قدم مهم است. با استفاده از دستگاه های مختلف و در سیستم عامل های مختلف وب سایت خود را با تمام مرورگرهای محبوب تست کنید تا اطمینان حاصل شود که تجربه و عملکرد یکسانی را برای همه فراهم می کند.

مشاهده منبع

28 فروردین 1398 - 16:05

برچسب ها

  • تعریف_قالب_سایت
  • قالب_برای_سایت
  • قالب_سایت_چیست
  • قالب_سایت_فروشگاهی

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما

logo-samandehi