ویژگی های حرفه ای ترین سایت سازها

حرفه ‌ای ترین سایت سازها می‌بایست یکسری ویژگی خاص را داشته باشند تا عموم مردم بتوانند به راحتی با این سایت ساز کار کنند و بتوانند سایتی زیبا طراحی کنند. طراحی وب سایت کار راحتی نیست و اگر نرم افزار سایت ساز و فروشگاه ساز نبودند، همه افرادی که دانش کافی در مورد برنامه نویسی و طراحی سایت ندارند، می‌بایست کار طراحی وب سایت خود را به شرکت طراحی سایت واگذار کنند.

در این بخش به تعدادی از ویژگی هایی که هر سایت ساز حرفه ای می‌بایست داشته باشد، اشاره خواهیم کرد.

1- محیطی کاربرپسند:

اولین و مهمترین ویژگی، کاربر پسند بودن محیط سایت ساز است که از آن به عنوان User friendly یاد می‌شود. کاربر پسند بودن به این معناست که هر فردی با هر سطحی از دانش کامپیوتری بتواند به راحتی با تمامی ابزارهای موجود در این نرم افزار کار کند و اطلاعات مرتبط به کسب و کار خود و یا اطلاعات مربوط به محتوای مورد نظر خود را که شامل متن، عکس و فیلم خود را بارگذاری کند. محیطی کاربر پسند، در تجربه کاربری تاثیر بسزایی خواهد داشت.

2- رعایت اصول بهینه سازی سایت:

علاوه بر داشتن محیطی کاربرپسند، برای اینکه یک سایت بتواند امتیاز بالایی را از موتورهای جستجویی مانند گوگل، کسب کند، نیاز است که از نظر محتوایی استانداردهایی را داشته باشد.

حرفه ‌ای ترین سایت سازها ابزاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که بتوانند در وب سایت، اصول سئو را در محتوای وب سایت کسب و کار خود رعایت کنند.

سئو وب‌ سایت قوانین خاصی برای هر قسمت از محتوا دارد، حتی در برنامه نویسی و طراحی اولیه سایت ساز می‌بایست این اصول رعایت گردد.

برای مثال، هر محتوایی که در بخش مقالات یا اخبار وارد می‌شود، می‌بایست تعداد خاصی از کلمات کلیدی مربوط به آن کسب و کار را شامل شده باشد، پس می‌بایست محلی برای وارد کردن کلمات کلیدی درون پنل مدیریتی سایت وجود داشته باشد.

3- ابزاری‌ هایی برای وب سایت های فروشگاهی:

درصد بزرگی از افراد برای کسب و کار خود نیاز به سایت های فروشگاهی دارند که هم دارای امنیت قابل قبولی باشد و هم امکان فعالسازی درگاه بانکی بر روی آن سایت وجود داشته باشد.

نرم افزارهای سایت ساز بسیاری وجود دارند که بسیار قوی هستند (کاربرپسند و دارای امکانات مؤثر در بهینه سازی موتورهای جستجو) اما امکان ارائه امکانات طراحی وب سایت های فروشگاهی را ندارند و این نقطه ضعف آنها به حساب می‌آید.

بنابراین حرفه ‌ای ترین سایت سازها می بایست قالب هایی را برای کسب و کارهایی مانند تورهای مسافرتی، فروشگاه‌ آنلاین، رستوران ها و کافی شاپ ها داشته باشند که قابلیت اتصال به درگاه بانکی و ابزاری جهت مشاهده تمامی تراکنش‌ های بانکی را فراهم آورد.

4- داشتن قالب های متنوع و واکنش گرا:

حرفه ‌ای ترین سایت سازها می‌بایست طراحی یک سایت خوب و حرفه ای را به صورت ریسپانسیو یا واکنش گرا انجام دهند. ریسپانسیو بودن یک سایت در نحوه نمایش سایت تاثیر مستقیمی دارد. زیرا در دنیای امروز، نمایشگرها دارای سایز های متنوعی هستند مانند تبلت ها، موبایل ها و ... .

حرفه ‌ای ترین سایت سازها می بایست ویژگی ای را بر روی همه قالب های خود داشته باشند تا کاربران هر داده و اطلاعاتی را که وارد سایت خود می‌کنند، به زیبایی در تمامی نمایشگر‌ها، قابل مشاهده باشد.

مشاهده منبع

28 فروردین 1398 - 15:17

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما