با رایو، سایت حرفه ای بساز!

هر کس می‌تواند سایت خود را بسازد، حتی اگر دانش تخصصی آن را نداشته باشد!

امروزه مدل‌های تبلیغات و بازاریابی نسبت به گذشته تغییر نموده است. افزایش ضریب نفوذ اینترنت، فعالیت در فضای مجازی را برای معرفی محصولات یا خدمات به امری اجتناب ناپذیر بدل ساخته است. امروزه هر شرکت، سازمان، موسسه و یا حتی افراد حقیقی به دنبال حضور در این دنیای جدید می‌باشند. چالشی که از قدیم پیش روی همه افراد بوده، نحوه حضور در آن، ساخت سایت و هزینه‌های مختلف آن بوده است.

ساخت سایت حرفه ای با سایت ساز

ساخت وب سایت تا امروز نیاز به دانش برنامه نویسی داشته؛ در این بین شرکت های بزرگی اقدام به ساخت CMS هایی کردند که فرآیند ساخت سایت حرفه ای را راحت‌تر نمودند؛ اما همچنان دانش فنی مورد نیاز برای ساخت وب سایت از این چرخه حذف نگردید. در نتیجه، با ورود سایت ساز به این عرصه نیاز به دانش فنی برای ساخت وب سایت حذف شد.

در حال حاضر، می‌توان بدون نیاز به دانش فنی برنامه نویسی و یا حتی دغدغه‌ی هاست و پهنای باند، اقدام به ایجاد یک وب سایت حرفه‌ای نمود.

بهتر است بدانید که سایت سازها نرم افزارهای تحت وب هستند؛ این نرم افزارها با این نگرش ساخته می‌شوند که نیاز به دانش برنامه نویسی را برای کاربر حذف نمایند. رابط کاربری این نرم افزارها از اهمیت بالایی برخوردارند.

بنابراین، سایت سازها، نرم افزارهایی موفق خواهند بود که علاوه بر تامین نیازهای مخاطب، این امکانات را به نحوی راحت تر و ساده تر در اختیار کاربر قرار دهند.

انواع سایت سازهای موجود در دنیا

تاکنون شرکت های بسیاری نسخه های متفاوتی از سایت سازها را برای ساخت سایت حرفه ای تولید و ارائه نموده‌اند. این نرم افزارها گاهی مشابه همدیگر و گاهی کاملا با نگرشی متفاوت تولید می‌شوند؛ اما در ایران تعداد شرکت هایی که به این عرصه وارد شده‌اند، از انگشتان یک دست تجاوز نمی‌کند.

برخی از این شرکت ها سورس سایت سازهای کشورهای خارجی را تهیه نموده و با کمی تغییر به عنوان محصول جدیدی و با زبان ایرانی ارائه می‌دهند که این خود موجب بروز برخی ایرادات در نحوه نمایش و یا کارکرد سیستم می‌گردد.

برخی دیگر از این قبیل شرکت ها نیز به صورت بومی اقدام به ایجاد این نرم افزار نموده و در حال ارائه آن در بازار هستند که البته میزان محبوبیت و موفقیت آنها به عواملی از جمله سیاست‌گذاریشان بستگی دارد.

سایت سازها به صورتی طراحی می‌شوند که هر شخص می‌تواند به هر تعداد که تمایل داشته باشد، اقدام به ساخت وب سایت نماید. وب سایت هایی حرفه ای با امکانات فراوان که هر روز بر تعداد این امکانات افزوده می‌شود.

نکته جالب برخی از این سایت سازها نحوه پرداخت هزینه آن است؛ در قدیم به واسطه نیاز به یک متخصص، کارفرما می‌بایست تمام و یا بخشی از هزینه ساخت وب سایت را پرداخت می‌نمود؛ همچنین پس از گذشت زمان نامعلومی وب سایت خود را با کمی تفاوت با سفارش اولیه خود تحویل گرفته و همواره دغدغه هاست (Host)، پهنای باند و یا تغییرات آتی را داشت. حال آنکه در برخی از این سایت سازها تمامی این مسائل مرتفع شده و دیگر از این دغدغه ها برای شما وجود نخواهد داشت.

هزینه ساخت وب سایت در روش نوین، در زمانی پرداخت می‌شود که طراحی و ورود اطلاعات به طور کامل صورت گرفته و مشتری رضایت کاملی از سایتی که با سایت ساز طراحی کرده است، داشته باشد؛

همچنین، دغدغه هاست و پهنای باند در برخی از این سایت سازها برای مشتریان حذف شده و هزینه‌ای که در نهایت از مشتری دریافت می‌گردد، مشمول این موارد نیز خواهد بود.

امکانات سایت سازها

از امکانات بسیار جالب برخی از این سایت سازها اتصال به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌باشد. در این سایت سازها، شما این امکان را خواهید داشت تا آخرین پست های اینستاگرام خود را در سایت خود به نمایش در آورید. همچنین، می‌توانید هنگام ساخت وب سایت بخش اخبار و مقالات سایت خود را به کانال تلگرام خود متصل نموده و آخرین خبرهای سایت را به صورت خودکار در کانال تلگرام خود منتشر نمایید.

یکی از سایت سازهایی که قابلیت منحصربه‌فرد اتصال به شبکه‌های اجتماعی را دارد، سایت ساز آنلاین رایو است.

سایت سازها عموما از قالب (Theme) های اولیه‌ای برای ساخت سایت حرفه ای بهره می‌برند. این قالب ها از ویژگی های ظاهری متفاوتی نسبت به یکدیگر برخوردارند.

بسیاری از سایت سازها، قالبی را در اختیار کاربر قرار داده و کاربر صرفا می‌تواند محتوای آن را ویرایش و یا حذف نماید. این امر شاید نیاز تعداد بسیار اندکی از اشخاصی را که تمایل به ساخت سایت دارند، مرتفع نماید؛ اما چیزی که مسلم خواهد بود، این است که کاربر به طور حتم نیاز به یک تغییر اساسی در قالب و یا ویرایش کلی آن قالب خواهد داشت. یک سایت ساز خوب می بایست این امکان را در اختیار کاربر خود قرار دهد.

به عبارتی، قالب ها در یک سایت ساز باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که ایده‌ی شروع یک طراحی سایت باشند، نه محدودیتی در طراحی سایت.

تغییر قالب نیز یکی دیگر از امکاناتی است که برخی از سایت سازها برای ساخت سایت حرفه ای به کاربران خود ارائه می دهند. همانطور که پیشتر خواندید، قالب ها دارای ویژگی های ظاهری متفاوتی هستند.

به طور مثال، نحوه نمایش محصولات در یک قالب ممکن است متفاوت از قالب دیگر باشد. حال ممکن است کاربر پس از ورود محتوای سایت و نهایی کردن آن تمایل داشته باشد تا ظاهر سایت ساخته شده را در قالب های دیگر نیز مشاهده کرده و در صورت تمایل قالب جدیدی برای سایت خود انتخاب نماید.

سایت سازهای کمی این امکان را در اختیار کاربر قرار داده و در برخی از موارد نیز این مورد را شامل هزینه اضافه‌ای برای کاربر می نمایند. در حالیکه‌ نرم افزار سایت ساز رایو از این لحاظ کامل بوده و این تغییر قالب را در هر زمان به انتخاب کاربر و بدون هزینه انجام می‌دهد؛ در صورت عدم رضایت کاربر مجددا قالب اصلی قابل فعالسازی است.

معرفی سایت ساز آنلاین رایو

یکی از کامل‌ترین نرم افزارهای سایت ساز که تاکنون در ایران به صورت بومی تهیه و ارائه گردیده است، سایت ساز رایو می‌باشد. این سایت ساز یکی از محصولات جدید شرکت فراداده رایانه سورنا است که پیشتر برند تجاری موفق فراپیامک را در حوزه سیستم تحت وب پنل پیامک ارائه نموده بود.

افراد علاقمند و طراحان وب سایت می‌توانند تجربه دلنشینی از ساخت وب سایت توسط رایو را تجربه نمایند. با توجه به بومی بودن این نرم افزار و تلاش شبانه روزی تیم فنی آن، انتظار آن می‌رود که هر روز بر قابلیت‌ها و توانایی‌هایش افزوده گردد.

امیدواریم در آینده این نرم افزار به عنوان یکی از قویترین نرم افزارهای بومی در حوزه دانش کامپیوتر و اینترنت در ایران شناخته شود.

مشاهده منبع

26 مرداد 1399 - 14:10

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما