در قرنطینه خانگی، کسب و کارت را رونق بده!

اگر هم ‌اکنون در حال مطالعه این مقاله هستید و در حال طی کردن روزهای قرنطینه ناشی از کرونا هستید، احتمالاً به فکر استفاده از سایت ساز افتاده‌اید. اما اگر روزهای کرونایی را پشت سر گذاشته‌اید و همچنان از مزایای فروشگاه آنلاین بی‌بهره مانده و تا کنون نسبت به ساخت سایت اقدام نکرده‌اید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

برای توسعه کسب و کار و افزایش درآمد، روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از سایت ساز آنلاین و طراحی سایت حرفه ای است. فرقی نمی‌کند که شما در چه مرحله‌ای از رشد کسب و کارتان هستید؛ چرا که اگر به موقع از مزایای فروشگاه آنلاین بهره‌مند شوید، شاهد افزایش چند درصدی درآمدتان خواهید بود.

اما متأسفانه بسیاری از افراد، خصوصاً کسانی که در حال حاضر دارای یک دفتر یا مغازه بوده و در حال کسب درآمد در فضای واقعی هستند، از طراحی فروشگاه اینترنتی غافل می‌مانند. خصوصاً کسانی که سال‌های زیادی در زمینه فروش به شیوه‌های سنتی فعالیت کرده‌اند؛ چرا که معمولاً صاحبین این کسب و کارها شناختی از مخاطب در فضای آنلاین نداشته و نمی‌دانند که غالب مردم برای پیدا کردن پاسخ سؤال خود، به اولین جایی که سر می‌زنند، گوگل است!

اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، در ادامه با معرفی برخی از اصلی‌ترین مزایای فروشگاه آنلاین با بهترین سایت سازهای فروشگاهی همراه ما باشید.

مزایای فروشگاه آنلاین

افزایش آگاهی از برند

اگر قصد دارید برای همیشه در ذهن‌ها بمانید، پس باید به فکر افزایش آگاهی از برندتان باشید. برای برندینگ روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها حضور در فضای آنلاین است. با استفاده از یک سایت شما می‌توانید با مشتریان فعلی خود در ارتباط قرار گرفته و علاوه بر آن، تصویری از برندتان را در اختیار کسانی قرار دهید که با مجموعه شما آشنایی ندارند.

فراموش نکنید که پیش زمینه افزایش فروش، جلب اعتماد مخاطب و مشتری است. اگر شما از طریق روش‌های مختلف مانند گوگل، شبکه‌های اجتماعی و … در دسترس نباشید، نمی‌توانید از مخاطب انتظار داشته باشید که پیگیر اخبار مجموعه شما بوده و برای خریدهای متعدد به شما اعتماد کند.

عدم نیاز به بودجه زیاد برای راه اندازی و توسعه کسب و کار

معمولاً زمانی که صحبت از راه اندازی یا توسعه یک کسب و کار می‌شود، بسیاری از افراد یک دفتر شیک یا یک مغازه بزرگ را در ذهن خود تصور می‌کنند. اما با نگاهی به جیبشان، خیلی زود از فکر داشتن چنین کسب و کاری در می‌آیند. خصوصاً با شرایط فعلی کشور و قیمت دلار که شرایط زندگی را برای بسیاری از افراد، سخت کرده‌است.

با این وجود، تمام راه‌ها به بن‌بست ختم نشده و برای پیشرفت در حوزه کسب و کار روش‌های دیگری هم وجود دارد. شما با طراحی فروشگاه اینترنتی می‌توانید هزینه‌هایی مانند حقوق و بیمه کارمندان، آب، برق و … را به حداقل برسانید. علاوه بر این، هزینه ای که برای راه اندازی وب سایت باید بپردازید، خیلی کمتر از هزینه ای است که برای اجاره یا خرید یک دفتر یا مغازه باید پرداخت کنید.

مدیریت کسب و کار صرف نظر از موقعیت جغرافیایی

یکی از اصلی‌ترین مزایای فروشگاه آنلاین، عدم نیاز به حضور همیشگی شما در ساعات خاصی از روز است. شما با استفاده از این پلتفرم آنلاین، می‌توانید در هر کجای جهان و هر زمان از روز، بر روند پیشرفت تجارت آنلاین خود نظارت داشته باشید.

فروش آنلاین در سراسر دنیا

با طراحی فروشگاه اینترنتی، دیگر برای فروش، محدود به یک منطقه جغرافیایی خاص نخواهید بود. خصوصاً اگر شرایط ارائه خدمات و فروش محصولات شما به افراد، صرف نظر از موقعیت جغرافیاییشان وجود داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر شما در زمینه آموزش در حال فعالیت هستید، می‌توانید محتوای آموزشی خود را حتی در اختیار کسانی که در خارج از ایران زندگی می‌کنند نیز قرار دهید. یا به عنوان یک مثال دیگر، در صورتی که در زمینه فروش لوازم آرایشی یا هر کالای دیگر در حال فعالیت هستید، می‌توانید از طریق سایت، سفارش گرفته و محصولات خود را به سراسر ایران ارسال کنید.

کاهش هزینه نگهداری کسب و کار

همه ما می‌دانیم که مالیات، بیمه و … تا چه اندازه می‌تواند برای ما دردسرساز باشد، خصوصاً زمانی که همه چیز مطابق با برنامه تجاری پیش نرفته و هزینه‌های پرداخت شده خیلی بیشتر از درآمد دریافتی است. اما یکی دیگر از مزایای فروشگاه آنلاین این است که هزینه‌های اضافی، مانند مالیات و … نداشته و در زمان ضرر، به نگرانی‌های شما نمی‌افزاید!

کم بودن هزینه تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات آفلاین

برای معرفی برند و افزایش فروش، روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از پربازده‌ترین آنها، تبلیغات است. تبلیغات به دو شیوه آنلاین و آفلاین قابل انجام است که بر اساس بررسی‌های انجام‌شده، در صورتی که تبلیغات آنلاین به صورت اصولی و با برنامه انجام شود، تأثیر آن به مراتب بیشتر از تبلیغات آفلاین است؛

چرا که با استفاده از ابزارهایی مانند Google Analytics می‌توان متوجه بازده تبلیغات آنلاین شد و در صورت نیاز استراتژی تبلیغات را تغییر داد. علاوه بر این، هزینه ای که شما باید برای چاپ بروشور، کارت، تبلیغ در تلویزیون، بیلبورد و … بپردازید، بسیار بیشتر از هزینه ای است که برای تبلیغ در گوگل باید پرداخت کنید.

نتیجه‌گیری

با توجه به مواردی که در خصوص مزایای فروشگاه آنلاین بیان شد، اینترنت را می‌توان برای تمامی انواع کسب و کار به عنوان یک سکوی پرتاب در نظر گرفت؛ چرا که با توجه به تغییر الگوی خرید، سالانه شاهد افزایش چشمگیر درصد خرید آنلاین هستیم. به همین سبب، شما با طراحی فروشگاه اینترنتی می‌توانید خدمات و محصولاتتان را در هر ساعت از شبانه روز، صرف نظر از موقعیت جغرافیایی در اختیار افراد قرار دهید؛ بنابراین، اگر شما هم به فکر توسعه و افزایش فروش، از طریق طراحی حرفه ای ترین سایت ساز برای رسیدن به مشتریان جدید هستید، همین الان با ما تماس بگیرید.

مشاهده منبع

14 فروردین 1399 - 12:15

نظرات کاربران

امتیاز کل

در حال حاضر نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

امتیاز شما